Mezei Futó Diákolimpia: Országos döntőben a Dési

Egy hét különbséggel rendezték a mezei futó diákolimpia városi, illetve megyei döntőjét Szombathelyen. A Sportligetben megrendezésre került versenyen a Dési iskola lelkes kis diákjai is részt vettek. Már a városi versenyen is szép sikerek születtek iskolánk tanulói jóvoltából. Csejtey Kornélia ezüstérmet szerzett, míg a csapat 4. helyezett lett.

A II. korcsoportos csapat tagjai:

Csejtey Kornélia 4.a, Vidos Diána 3.a, Csejtey Vivien, Nagy Noémi és Nagy Kitti 2.a osztályos tanulók.

A megyei döntőn a lányok II. és III., a fiúk pedig a II. korcsoportban álltak rajthoz. A 60-70 fős mezőnyben szép eredményeket értek el tanulóink.

Kiemelkedett a versenyből Csejtey Kornélia, aki 2. helyezett lett a II. korcsoportban 1,5 km futásban, valamint Derényi Aliz (6.a) III. korcsoportban, 2 km-es távon elért 3. helyezése.

Kornélia és Aliz a megyei futáson elért helyezésével az országos döntőbe jutott, és részt vehetnek majd az áprilisban Gödöllőn megrendezésre kerülő országos diákolimpia döntőjén.

Gratulálunk a versenyzőknek és sok sikert kívánunk az országos döntőn!